House sleduji se slovníkem cizích slov

27. 08. 2008 | † 16. 02. 2011 | kód autora: H96

HouseNovou vysílaný dramatický seriál z lékařského prostředí Dr. House jsem v jeho začátcích vůbec nesledoval, čas jsem si našel až teď , v letních měsících, kdy mám trochu času se zastavit a skouknout, jaké divy mi nabízí ona kouzelná bednička. Seriály odehrávající se v prostředí nemocničních lůžek a operačních sálů, typu Chirurgové či věhlasná Pohotovost, mě nikdy zvláště nepřitahovaly, což je zajímavé vzhledem k tomu, že velice rád čtu knihy s lékařskou tématikou, hlavně z oboru soudního lékařství (Leonard S. Goldberg, Patricia Cornwellová). Teď si uvědomuju jedno možné vysvětlení - třeba mi léčení pacientů nepřipadá tak zajímavé jako samotné popisování pitvy. (Možná projevy skrytého nutkavého pocitu zažít trochu morbidity.)

Občas mi připadá chrlení všemožných jmen nemocí či léků až příliš rychlé. Nedokážu si je v hlavě ani pořádně přebrat a mé sluchové ústrojí zaznamená další slet nikdy neslyšených slov. Připadá mi, jakoby američtí scénaristé předpokládali u všech svých budoucích diváků skutečnost, že jejich jméno je ověnčeno všemožnými tituly. Ano, chybí mi laické vysvětlení choroby, abych jako "hloupý" divák vůbec věděl o čem se to sakra baví. Vezmu například slovíčko lupus - pod tímto názvem jsem si představoval poškození mozku, odumírání tělní tkáně a nakonec mé myšlenkové pochody skončily u bolestivých nemocí genitálií (občas mi leze na nervy má bujná představivost). Až chytrá kniha jménem Slovník cizích slov mi napověděla: lupus - chronické onemocnění kůže, a ihned jsem byl zasvěcen do situace s dobrým pocitem přiučení se něčemu novému.

I když Dr. House sleduji čistě kvůli ubohé lidské potřebě - výborně se mi při něm totiž večeří, vždy vedle mne leží ona chytrá kniha, která mi v nouzi nejvyšší napoví.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zabava

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.