Výlet za bigbítem

23. 06. 2011 | † 30. 09. 2015 | kód autora: a4W

Na dnešek tatínek naplánoval výlet. Já mám výlety rád. V kočárku to houpe a můžu koukat nahoru na míhající se stromy. Můžu tak pohodlně pozorovat mraky na obloze. Teda já většinou toho moc nenakoukám, protože na čerstvém vzduchu se mi dobře spí.  

matabubakemI bráška Maýsek se na výlet ukrutně těšil (po několik dní). Po obědě táta zavelel k povinnému odpolednímu klidu. Prý za účelem nabrání sil na odpolední program. Mimo hudby se konalo taky malování na obličej a k dispozici byl skákací hrad. Na tyhle atrakce se Maťa tuze těšil. Ale asi byl natěšený příliš a nedalo mu to spát.
Zato my s tatínkem jsme si pospali.

Do toho volal děda, kdy že už to konečně vyrazíme a že je tu na návštěvě jeho brácha, kterýžto i s celou familií touží po tom, aby mě spatřili. Nechápu, co je na mě tak zvláštního k vidění. Ale tatínek dostal bezva nápad, že koukání na mou maličkost výhodně zpeněží. V ZOO prý se taky platí za koukání na opičky. Nevím, co je ZOO ani opice, ale rodiče tím byli, zdá se, nadšeni.

Vyrazili jsme něco před třetí hodinou. Matěj se těšil na hrad a zmalovaný obličej. A taky měl na můstkách rande s kámošem, co o vůbec nezná, ale posílají si dárky. A dnes se měli konečně potkat a seznámit. Kdepak, kamarádství přez rodiče pomocí Facebooku je o ničem.

Po cestě táta trochu hudral, že díky dědovi a exponování mé osoby budeme muset na kopec náročnější cestou, ale moc z toho nemám, protože jsem stihl zavčasu usnout. A tak ani nevím jak vypadá zbytek rodiny. No, snad bude ještě příležitostí habakuk.

Po cestě všeci sbírali a konzumovali lesní plody, užívali si počasí a lesa, já spokojeně spal a užíval jsem si to taky.

Na místě se Matýsek hned hnal ke skákacímu hradu, sháněl se po umělcích s barvama, táta po stínu pro kočárek, maminka s dědou po birelu.

svacinavtraveNa Horečkách se mi moc líbilo. Spal jsem u bigbítu, absolvoval jsem svou první svačinku v trávě, stal jsem se několikrát středem pozornosti, bráška se vydováděl na hradě a na papulu si nechal namalovat bubáka aby mě mohl děsit. Nechal si z balónků unotat pejska a meč, aby s nima mohl ohrožovat okolí a plakat, když mu meč prasknul. Kámoše Jonáše nepotkal, protože ten v době, kdy my dorazili, byl už na cestě domů, protože přišel na začátek akce. Pravda přišel tak o hrad a malování, zato my o skokany v akci i o seznamovací párty.

Jenže když došlo na toliko očekávaný koncert Off Axis, na které se tatínek tuze těšil a jejichž zvukovka se mi moc líbila a doopravdy mě zaujala, projevil se na bráchovi spánkový deficit a začal kňourat, že chce domů. A tak jsme se při třetí písničce odebrali k domovu. Nicméně mě táta uklidnil, že má nové CD této prima kapely a že mi ho doma pustí, abyc nebyl ochuzen o další pecky.

Nutno ještě zmínit, že maminku rozladilo počínání městské policie. A musím říct, že oprávněně. Na místě pobíhala kupa neuvázaných a neokošíkovaných hafanů a to dokonce i psů bojových plemen a ti bambulové v uniformách tomu všemu s úsměvem přihlíželi stejně jako k tomu, že majitel onoho pitbula byl obklopen kupou prázdných kelímků od piva. Korunu svému počínání dali zmiňovaní měštští pseudopolicajti před naším domem, kde s jiskrou v oku poskakovali kolem Octavie s pražskou SPZ a vehementně zjišťovali komu patřía zda je tu na návštěvě nebo je-li to neplatič parkovného.

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.